Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przygotowała dla uczniów klas 1-5 niecodzienną wystawę. Czytelnia przeobraziła się tego dnia w czarodziejską krainę znanych i lubianych dzieł literackich dla dzieci. Poza książkami znalazły się gadżety przedstawiające postaci z książek oraz wiele charakterystycznych przedmiotów z najbardziej znanych utworów.

Uczniowie chętnie wzięli udział w błyskawicznym quizie czytelniczym pt. "Jaka to książka?", polegającym na łączeniu w pary książek i właściwych przedmiotów. W zabawie dzieci brały udział zarówno indywidualnie podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych, a także grupowo, odwiedzając bibliotekę w czasie lekcji. To był bardzo bajeczny dzień, a zabawa musiała zostać przedłużona o kilka dni, ze względu na ogromne zainteresowanie.

Wśród wszystkich uczestników literackiej zabawy rozlosowano nagrody – niespodzianki, które otrzymali: Badyński Franciszek, 1a, Durkiewicz Maja, 5b, Eltman Gabriela, 5b, Galas Amelia, 1c, Jaskulska Patrycja, 3c, Kubiak Michalina, 5c, Płóciennik Aleksandra, 2c, Raźniewski Bartosz, 5b i Walczak Antonina, 2c.

Dla wielu uczniów to niezwykłe „spotkanie” z bohaterami literackimi było zachętą do wypożyczenia książki.