Tradycyjnie 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole była to okazja do nietypowego świętowania. Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i przyjść do szkoły w stroju reprezentującym wybrany przez siebie kraj europejski.

Ci obdarzeni talentem kulinarnym przygotowali tradycyjną potrawę z wybranego kraju europejskiego organizując klasowe degustacje. Była to okazja do posmakowania Europy!

Co więcej, uczniowie mogli się zmierzyć w quizie o krajach niemieckojęzycznych oraz przeczytać ciekawostki o krajach anglojęzycznych.  Na korytarzach w tym dniu rozbrzmiewała muzyka z różnych zakątków Europy. Można było pośpiewać, a nawet potańczyć.

Udział w tych nietypowych aktywnościach był  punktowany. Klasa, która zdobyła najwięcej punktów to klasa 7c.  Otrzymała ona specjalny immunitet. Dzięki niemu, w wybranym dniu, klasa ta będzie zwolniona z niezapowiedzianych kartkówek i pytań na lekcjach języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz geografii.

„Europejski Dzień Języków Obcych” to zawsze fantastyczna okazja do poznania nowych kultur, odkrycia tajników innych języków i przede wszystkim – dobrej zabawy.