Jedynka -  chwalimy się powstaniem wielkopolskim, jako jednym z niewielu, które zakończyło się wielkim zwycięstwem, a więc przyłączeniem Wielkopolski do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Powstanie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu i trwało 52 dni, w ciągu których swym zasięgiem objęło całą Wielkopolskę.

Uczniowie i nauczyciele „jedynki” od lat kultywują pamięć o Powstaniu Wielkopolskim i jego bohaterach. W tym roku po raz pierwszy rocznica  rozpoczęcia zrywu obchodzona jest jako święto państwowe.

Uczniowie uczcili 103. Rocznicę  wybuchu Powstania Wielkopolskiego, biorąc udział w akcjach „Każdy z nas jest powstańcem”  oraz „ 1918 na co dzień”

„Każdy z nas jest powstańcem. Odkryj w sobie Powstańca. Ile jest go w Tobie?” - to ciekawa  zabawa, podczas której uczniowie mogli sprawdzić,  jaką rolę  pełniliby w powstaniu. Niektórzy byliby dowódcami, sanitariuszami, łącznikami i żołnierzami. Po zakończeniu zabawy, każdy mógł wygenerować na pamiątkę certyfikat powstańca.

Druga akcja „1918 na co dzień” zachęcała do aktywnego świętowania daty wybuchu  powstania poprzez czynności, które lubią robić i w które wpisana  została liczba 1918.  Akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Swoje aktywne świętowanie zarejestrowali na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.