Z okazji 103.Rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie „jedynki” wzięli udział w konkursie historyczno-plastycznym „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919” organizowanym przez Margaretę Budner Senator RP. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy historycznej na temat powstania wielkopolskiego, a także kształtowanie postaw, szacunku do przeszłości oraz zainteresowania wydarzeniami związanymi z walką o niepodległość Polski i powstanie wielkopolskie. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych powiatów kolskiego, konińskiego, tureckiego oraz miasta Konina. Konkurs polegał na wykonaniu pracy związanej z wydarzeniami i bohaterami Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Warto było stanąć w konkursowe szranki. Zuzanna Czyżkowska  zajęła II miejsce w konkursie otrzymała od senator RP Margarety Budner dyplom  i nagrodę. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Zuzi gratulujemy odniesionego sukcesu.