Co roku  Światowy  Dzień Zdrowia obchodzimy 7 kwietnia. Tegoroczne hasło tego święta to „Nasza planeta, nasze zdrowie”. W związku z tym uczniowie klas VI-VIII przygotowali  tematyczne prezentacje multimedialne, które były przedstawiane na korytarzu szkolnym.  Młodsze dzieci również obejrzą prezentacje wykonane przez ich starsze koleżanki i kolegów. W wirtualnej gazetce szkolnej zamieszczono informacje o  Światowym  Dniu Zdrowia, wpływie zanieczyszczeń przyrody na zdrowie człowieka oraz ukazano piękno natury. Na znak solidarności z działaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego społeczność szkolna nosiła „uśmiechnięte buźki”.  W tym dniu uczniowie klas I-VIII prezentowali także projekty „Maskotek promujących zdrowy styl życia”. 7 kwietnia przedstawiciele szkoły wzięli udział
w IX Konferencji Szkół Promujących Zdrowie pod hasłem „Hałas szkodzi zdrowiu”. Organizatorem spotkania online była Szkoła Podstawowa w Miłaczewie. Program konferencji obejmował prezentację szkoły wraz z jej działaniami na rzecz promocji zdrowia,  prelekcję pana Marcina Suchodolskiego, nauczyciela języka migowego oraz teatrzyk cieni „Dźwięki wokół nas”.  Uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne. W ramach działań prozdrowotnych odbyły się także zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie klas IV na lekcjach przyrody poznali zasady resuscytacji oddechowo-krążeniowej. W przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, Samorząd Uczniowski, pani pielęgniarka, by ten dzień był świętem w naszej szkole.