Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku promuje wśród uczniów, między innymi, aktywne spędzanie wolnego czasu. Biwak klasy VIIIa, zorganizowany dnia 06.06.2022r., był świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, podnoszenia kondycji zdrowotnej i rozwijania sprawności fizycznej młodzieży. Uczniowie grali w piłkę nożną, bawili się w chowanego, tańczyli. Dużą atrakcją pobytu okazał się zjazd linowy z siedziskiem, a także pobyt wśród zwierząt domowych i hodowlanych. Część uczniów skorzystała z gry w cymbergaja i w piłkarzyki.
Uczniowie mogli posilić się ciepłą kiełbaską przy ognisku, zjeść ciasto i ochłodzić się przygotowanymi napojami.
Po zakończeniu spotkania nikt nie zapomniał o pozostawieniu miejsca biwakowego w czystości.

Pogoda dopisała, podobnie jak dobry nastrój uczestników biwaku.

Wychowawczyni klasy dziękuje uczniom za odpowiednie zachowanie podczas wycieczki, a rodzicom za współpracę.